AMELİYATSIZ BEL VE BOYUN FITIKLARINA SON

Adıyaman’da Son zamanlarda popüler tedavi yöntemi olan Manuel Terapi Yöntemi ile Ameliyatlık olan hastaların %98’i manuel terapi ile fıtıklarından kurtuluyor.
Bu haber 2018-07-25 10:10:20 eklenmiştir.

 

Adıyaman’da Son zamanlarda popüler tedavi yöntemi olan Manuel Terapi Yöntemi ile Ameliyatlık olan hastaların %98’i manuel terapi ile fıtıklarından kurtuluyor.

Cevre illerden hasta kabulüne başlayan nörolojik fizyoterpistler derneği başkanı ve fizyoterapistler federasyonu yönetim kurulu üyesi fizyoterapist Gazi Sarıkaya, “hastalarımızın ameliyat masasına yatırmadan ağrısız sızısız, 3 ile 8 seans arasında fıtıklarından kurtarıyoruz”

Konu ile açıklamalarda bulunan “Ülkemizde bel ve boyun fıtıkları çağımızın önemli rahatsızlığı olarak görülmektedir. Bel ve boyunlarımızın omurları arasında disk yapısı denilen jölemsi yapılar bulunmaktadır. Bunlar iki omurun birbirince rahat haraket etmesini, dizkin içerisindeki omurların, beslenmesini sağlıyor ve iki omur mesafesi ile omurların daralması ve diskin dışarı çıkmasına biz fıtık adı veriyoruz. Fıtıklarda hastalarımızda genelde 3 aşama meydana geliyor. İlk aşamada ağrı diğer aşamada baskı ve uyuşmalar gözükmeye başlıyor. En son aşama ise kuvvet kayıpları meydana geliyor genelde, genelede hastalarımız bir fizik tedaviye gitti zaman bel ve boyun fıtığı ile alakalı ameliyata sevk ediliyor yada fizik tedavide elektroterapi adı verdiğimiz uygulamalarına katılıyorlar. Orada da elektrik uygulaması artı sıcak uygulama bunlar geçici çözümler olduğu için hastalarımızın şikayetleri devam etmektedir. Son zamanlarda manuel terapi adı altında gelişen ve Türkiye’de başlayan bir tedavi yöntemi var. Bu tedavi yöntemi antik yunandan günümüze kadar birçok hastalığın tedavisinde başarılı bir şekilde uygulanmıştır. Bu tedaviden bahsetmek istersek manuel tedavi herhangi bir cihaz kullanmaksızın elle uygulanan bir tedavi yöntemidir. Adıyaman’da birçok ameliyatlık hastalarımızı sağlığına kavuşturduk bu tedavi yöntemi ile, uyguşlanan bu tedavi yöntemi hafif vakalarda 2 veya 3 orta vakalarda 4-6, ileri vakalarda ise 8-10 seans sürmektedir. Tedaviler 3-5 gün aralıklarla uygulanmaktadırlar. Hastalarımızı ameliyata kesinlikle sevk etmiyoruz. Bel bacak ağrısı, uyuşma yada kol ağrısı bel ve boyun fıtıkları ameliyatsız oalrak %98 olarak tedavisi mümkündür. Tıbbı olarak gerekmedikçe hastalarımız ameliyattan uzak durmalılardır. Manuel terapi yöntemi bel ve boyun ağrıları yönteminde Adıyaman’da uygulamaya başladık çok güzel sonuçlar alıyoruz. Ve yakın çevre illerimiz olan Gaziantep, Malatya, Şanlıurfa, Kahramanmaraş gibi çevre illerimizden de hastalarımız gelmektedir. Bölgeye hitap ediyoruz” ifadelerini kullandı.


ETİKETLER : Gazi sarıkaya manuel terapi yöntemi manuel terapi bel fıtığı boyun fıtığı bel ve boyun ağrıları şiddetli fıtık ağrısı Adıyaman valiliği nurullah kalkancı adıyaman adıyaman haberleri haberler.com adıyaman haberi adıyaman sondakika adıyaman perre haber ajansı adıyaman nabız hüsrev kutlu tbmm ahmet aydın recep tayyip erdoğan adıyaman sokak haberleri adıyaman belediyesi adnan boynukara adıyaman üniversitesi adıyaman kyk yurdu adıyaman kyk abdullah erin mahmut demirtaş halil fırat ak parti ak parti adıyaman oğuz mutlu orhan pehlül fatma ulubey adıyaman besni adıyaman gölbaşı adıyaman kahta kahta haberleri kahta merkez zeynel abidin kıymaz sercan sakar adiyaman cihan haber cihan haber perre haber adıyaman haber ajansı adıyaman ajansı haber adıyaman haberi adıyaman sondakika adıyaman adıyaman sondakika son dakika adıyaman adıyaman devlet hastanesi haberin nabzı adıyaman güncel haber
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 

sanalbasin.com üyesidir
© Copyright 2014 Adıyaman Nabız. Tüm hakları saklıdır.
SPOR
SİYASET
DÜNYA